Refleksoterapia w leczeniu niepłodności


Na całym świecie coraz bardziej powszechnym problemem staje się niepłodność. Terapeuci, stworzyli zupełnie nowe podejście do tego problemu, łącząc refleksoterapię twarzy z refleksoterapią stóp. Metody te wpływają korzystnie między innymi na układ hormonalny, jeden z najważniejszych układów w ciele człowieka, który ma decydujący wpływ także na płodność – dysfunkcje któregokolwiek z gruczołów wydzielniczych mogą powodować niepłodność zarówno u kobiet jak i u mężczyzn.

Zaburzenia hormonalne mogą wpływać na wiele innych funkcji organizmu. Przykłady takich dolegliwości to osteoporoza, ból kości, pęknięcia, kompresja kręgosłupa, migreny, zapalenie stawów, cukrzyca, gorączka i reakcje toksyczne, zaburzenia układu odpornościowego, problemy skórne takie jak egzema, łuszczyca, bielactwo lub przebarwienia, zaburzenia trawienia (w tym zapalenie jelita grubego), alergie i astma, nietolerancja leków i reumatyzm.

 LECZENIE NIEPŁODNOŚCI  
Jest to bardzo skuteczna terapia w przypadku problemów z płodnością zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, ponieważ reguluje gospodarkę hormonalną organizmu.

 CIĄŻA  
Terapia ta jest również przeznaczona również dla kobiet w ciąży. Pomaga prowadzić ją w zdrowy i optymalny sposób, co więcej zapobiega częstym dolegliwościom ciążowym, takim jak zatrzymywanie płynów, nadmierne przybieranie na wadze, żylaki, hemoroidy, niskie lub wysokie ciśnienie itd. Ponadto terapia przygotowuje ciało kobiety do porodu, jednocześnie bardzo korzystnie wpływa na dziecko, które dzięki takiej stymulacji będzie w lepszej kondycji podczas porodu.

 ZABIEGI REFLEKSOTERAPII:  
• wspomagają leczenie niepłodności,
• zapobiegają częstym dolegliwościom ciążowym,
• pomagają utrzymać optymalny stan zdrowia podczas ciąży,
• pomagają odzyskać fizyczne i emocjonalne siły po porodzie.