Refleksoterapia twarzy i głowy


Stres to jeden z głównych czynników wpływających na nasze zdrowie. Znacznie osłabia organizm i powoduje, że jesteśmy bardziej podatni na choroby.

Jeśli żyjesz w ciągłym stresie i napięciu możesz wspomóc organizm
w dochodzeniu do równowagi emocjonalnej, psychicznej i fizycznej dzięki zabiegom tj. refleksoterapia twarzy i głowy. W naturalny i nieinwazyjny sposób pomagają przywrócić spokój, harmonię oraz zregenerować siły, poprawiając jednocześnie pracę organów wewnętrznych.

Czym jest refleksologia twarzy? Na czym polegają zabiegi?

Refleksologia twarzy to masaż terapeutyczny, w którym stymulowane są punkty oraz strefy odruchowe. Zabiegi polegają na stymulacji stref i punktów akupunkturowych (będące skupiskami zakończeń nerwowych) w celu pobudzenia przepływu impulsów nerwowych.

Jakie są szczególne wskazanie do korzystania z masażu twarzy?

Zabieg refleksoterapii twarzy i głowy szczególnie wskazany jest we wszelkich zaburzeniach na tle emocjonalnym i psychicznym, ponieważ wycisza emocje, łagodzi napięcia i stresy, przyspiesza regenerację zmęczonego organizmu, dodaje energii. W naturalny i nieinwazyjny sposób pomagają przywrócić spokój, harmonię oraz zregenerować siły, poprawiając jednocześnie pracę organów wewnętrznych. To jedna z najlepszych, nieinwazyjnych metod przywracania równowagi emocjonalnej, polecany w szczególności:

  • osobom narażonym na silny stres i żyjących w ciągłym napięciu,
  • w stanach emocjonalnych takich jak: smutek, żal, lęk, depresja,
  • w stanach nadpobudliwości,
  • w stanach przewlekłego zmęczenia i wyczerpania psychicznego,
  • przy bezsenności,
  • przy trudnościach z koncentracją,
  • itd.

Jakie działanie terapeutyczne mają zabiegi?

Zabieg refleksoterapii twarzy działa holistycznie (całościowo) na organizm. Pod wpływem stymulacji punktów i stref narządowych na twarzy, reguluje pracę narządów i układów. Polepsza przy tym cyrkulację krwi i limfy, odżywia tkanki oraz działa wygładzająco i ujędrniająco na twarz. Jego efektem jest również stan głębokiego relaksu, który sprzyja regeneracji organizmu poprzez stopniowy powrót do równowagi emocjonalnej. Usprawnia koncentrację, zdolność zapamiętywania i podnosi odporność na stres.

Jakie działanie kosmetyczne mają zabiegi?

Refleksoterapia  twarzy jest jedynym w swoim rodzaju zabiegiem łączącym tak doskonałe efekty terapeutyczne i kosmetyczne. Podczas zabiegu poprawia się mikrocyrkulacja krwi i limfy, następuje likwidacja/ zmniejszenie obrzęków i opuchlizn. Zabieg ma bardzo dobre efekty w walce ze zmarszczkami oraz zapobieganiu powstawania nowych. Wyraźnie poprawia się koloryt, jędrność i napięcie skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

Refleksoterapia twarzy nie ma wielu przeciwwskazań. Zabiegowi nie powinny poddawać się osoby z przerwaną ciągłością skóry twarzy, wysoką gorączką, osoby odczuwające ból głowy przed zabiegiem, ponieważ zaburza to przepływ impulsów nerwowych i w efekcie zabieg nie przyniesie zamierzonego rezultatu.

Refleksoterapii mogą poddawać się osoby cierpiące na schorzenia terminalne, z uszkodzeniami mózgu (także dzieci), z problemami neurologicznymi, wadami wzroku (zaćma, jaskra, astygmatyzm, itp.).

Ile czasu trwa zabieg i jak często można go wykonywać?

Częstotliwość wykonywania zabiegów dopasowuje się indywidualnie do każdego pacjenta w zależności od problemów. Zabieg trwa ok. 50-60 min.