Mobilizacja stawów stóp (chiropraktyka stóp)


Nieprawidłowo wyprofilowane obuwie, a w szczególności wąskie noski i buty na wysokim obcasie uciskają i „formują” nasze stopy w nieprawidłowe kształty i rozmiary, co z kolei powoduje nieprawidłowe ustawienia kości i stawów. Masowo produkowane buty nigdy nie dopasują się do takiej różnorodności stóp.
 
Stopa to mała elastyczna cześć nogi, która podpiera i chroni ciało, które dźwiga. Jej osłabienia i zaburzenia struktury i funkcji wpływają na nasze całe ciało powodując negatywne następstwa w całym ciele np.: bóle kręgosłupa, zawroty i bóle głowy, wady postawy, zachwiania równowagi.
 
Mobilizacja stawów stóp (chiropraktyka stóp) to metoda z zakresu terapii manualnych, w której poprzez wykonywanie określonych technik przywraca się fizjologiczne, a więc poprawne ustawienie stawów stopy.
Dzięki technikom mobilizacji stawów stóp przywracamy prawidłowe ustawienie stawowe stopy.
Zabieg chiropraktyki stóp jest zalecany jako uzupełnienie masażu refleksologicznego.
 
Zabieg chiropraktyki stóp nie jest metodą „jednego zabiegu”.
Bardzo ważne jest aby nie przerywać serii zabiegów, gdy nastąpi poprawa lub nasilenie objawów. Nasilenie objawów świadczy o oczyszczaniu się organizmu  i stopniowym powrocie organizmu do zdrowia.  Przedwczesne przerwanie zabiegów nie zapewni trwałej poprawy i może doprowadzić do nawrotu choroby.
 
Seria zabiegowa
Seria zabiegowa zależy od stanu stóp i może wynosić 1-10 zabiegów.