Czym jest refleksoterapia?

Refleksoterapia to bezpieczna i naturalna metoda, która pomaga organizmowi pozbyć się toksyn i wspomaga zdrowienie, a także skutecznie rozluźnia napięcie mięśniowe. Jest ona terapią uzupełniającą, opartą na tych samych zasadach co chińska akupunktura. Masaż receptorów stóp był wykorzystywany w Chinach ponad 5000 lat temu, a także przez starożytnych Egipcjan, plemiona Hopi z Północnej Ameryki oraz europejskich medyków z XVI w. Podobnie jak wiele podobnych terapii, działa holistycznie, ponieważ traktuje organizm jako całość.

To naturalne, wolne od lekarstw podejście do leczenia oparte jest na teorii mówiącej, że każdy organ, obszar i układ ciała jest odzwierciedlony w receptorach na stopach. Te receptory połączone są z dalekimi częściami ciała poprzez ścieżki nerwowe. Poprzez masowanie tych punktów na stopach, refleksolog może zaobserwować i umożliwić odblokowanie niedrożności w odpowiadających im obszarach ciała.

Jakie są zalety refleksoterapii?

Refleksoterapia (lecznicza akupresura stóp) jest bardzo relaksująca oraz (w związku z tym, że około 75% chorób związana jest ze stresem) przyczynia się do utrzymania dobrego zdrowia. Utrzymuje w równowadze układ krwionośny, wydalniczy, trawienny, hormonalny, nerwowy i odpornościowy, przyczyniając się do mniejszej podatności organizmu na infekcje. Pomaga organizmowi pozbyć się toksyn i wspomaga zdrowienie a także skutecznie rozluźnia napięcie mięśniowe. Pobudza ciało do regeneracji, przynosząc ulgę w wielu chorobach i dolegliwościach – zarówno przewlekłych, nagłych jak i krótkotrwałych. Z uwagi na delikatny charakter, szczególnie pomaga w problemach w płodnością i powrocie do zdrowia po przebytej chorobie, operacji lub dłuższych okresach przebywania w stresie. Zabiegom refleksoterapii mogą poddawać się osoby w każdym wieku: również dzieci, które wyjątkowo szybko reagują na terapię.